Skončila podpora Office 2007, přejďete na Office 2016

Oficiální podpora kancelářského balíku Microsoft Office 2007 skončila 10.10.2017 a doporučuje se přejít na verzi Office 2016. Co to znamená pro uživatele? Programy jako Excel nebo Word z počítače nezmizí, stále je budete moci používat, ale vystavujete se potenciálnímu nebezpečí kvůli skončení vydávání bezpečnostních a jiných aktualizací. Nebudete tak chránění proti novým rizikům, tedy virům či jiným škodlivým nástrojům, které mohou využít nezabezpečené součásti programu a mohou např. umožnit vniku záškodníků do počítače. Pokud počítač nemáte připojen k internetu a nepřipojujete do něj zavirované USB, externí disky apod., nemusí vás tato zpráva znepokojovat. Následuje seznam toho, co konec podpory znamená konkrétně:

  • Nebudete nadále dostávat aktualizace na Microsoft Office 2007 prostřednictvím služby Microsoft Update
  • Nebudete nadále dostávat bezbečnostní záplaty či opravy chyb pro tyto aplikace.
  • Nebudete moci využívat telefonickou či emailovou podporu vývojářů.
  • Nebude aktualizováno centrum podpory a nápověda bude zastarávat.
  • Nebudete moci si instalační balíček Microsoft Office 2007 stáhnout z webu Microsoftu.

Problémy budou mít také uživatelé Outlooku 2007, kteří se připojují k Office 365. Od 31.10.2017 se nebudou moci připojit k poště, tedy přijímat a odesílat zprávy.

Znamená to konec života balíku Office 2007, protože pro každou sadu je vyčleněno desetileté období, po které jsou vydávány opravy a aktualizace. Toto období právě v roce 2017 končí.

Co dělat?

Po skončení podpory Office 2007 se doporučuje přejít na nejnovější balík, tedy v současné době předplatné Office 365 nebo desktopovou verzi Office 2016. Pokud se pro přechod rozhodnete, je na čase se podívat na novinky a změny, které nám řada Office 2016 přichystala. A proto se můžete podívat na online kurz Přechod na Office 2016.

Novinky v Office2016

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top