Nástroj Fotoaparát

Potřebujete v Excelu vidět na nějakém místě to, co je v jiné tabulce? Abyste měli živý obraz těchto dat z jiné oblasti, můžete využít nástroj Fotoaparát, který právě toto dokáže. Podívejte se do návodu, jak tohoto jednoduchého pomocníka nastavit. Pokud vám návod pomohl, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Přidání tlačítka Fotoaparát

Ikona pro aktivaci nástroje Fotoaparát je skrytá, proto ji musíme nejprve aktivovat. Přidáme si tlačítko na panel nástrojů Rychlý přístup. V Excelu zadejte Soubor > Možnosti > Panel nástrojů Rychlý přístup. Najdeme v kategorii Všechny příkazy tlačítko Fotoaparát a přidáme si ho do pravé části, tedy do Rychlého přístupu.

Fotoaparát na Rychlý přístup
Fotoaparát na Rychlý přístup

Použití Fotoaparátu

Pro aktivaci nástroje označte oblast, kterou chcete mít „vyfocenou“ a tlačítkem Fotoaparát ji vyfotíte. Následně klikněte v listu na místo, kde chcete mít „fotku“ a následně můžete tažením za okraj změnit její velikost. Tato fotka je živá, tzn. ukazuje aktuální stav hodnot ve vyfocené oblasti. Můžete tím např. vidět různě vzdálené tabulky s aktuálními hodnotami současně vedle sebe a kdykoliv s fotkou pohnout jinam.

Nástroj fotoaparát
Nástroj Fotoaparát

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top