Excel 365: Nové možnosti práce s obrázky v buňkách

V dnešní době se Excel stává stále mocnějším nástrojem pro analýzu dat a správu informací. A teď, s příchodem Excelu 365, se nabízí ještě více možností, včetně novinek ohledně práce s obrázky v buňkách. Dovolte mi, abych vám představil tři úžasné novinky, které vám mohou značně usnadnit práci a otevřít nové možnosti vizuální analýzy.

1. Funkce pro zobrazení Obrázků

Díky nové funkci OBRÁZEK (IMAGE) můžete zobrazit obrázky přímo v buňkách na základě URL adresy. Ať už potřebujete zobrazit grafiku, loga nebo ilustrace, můžete snadno vložit funkci OBRÁZEK do buňky a vizualizovat vámi potřebný obrázek. Tato funkce je zvláště užitečná pro tvorbu interaktivních reportů nebo prezentací.

2. Kontingenční tabulky s obrázky

Další skvělou novinkou je schopnost Excelu 365 zobrazit obrázky v kontingenčních tabulkách. Představte si, že máte seznam států a chcete přidat k nim vlajky. S novým Excelem to není problém! Stačí převést hodnoty států na Datový typ – Zeměpis a zobrazit vlastností IMAGE vlajky vedle názvů států. Tímto způsobem můžete vytvářet nádherně vizualizované tabulky.

3. Vložení obrázků do buněk

A konečně, Excel 365 vám umožňuje vkládat obrázky do buněk různými způsoby. Stačí kliknout na buňku, přejít na Vložení > Obrázky a vybrat si, zda chcete obrázek umístit přes buňky nebo do buněk. Tím se zajišťuje, že obrázek je součástí buňky a pohybuje se spolu s ní, což je skvělé pro dynamické uspořádání a organizaci.

Excel 365 se stává nejenom silným analytickým nástrojem, ale také vizuálním zpracovatelem dat. Tyto nové funkce pro práci s obrázky v buňkách nám umožňují vytvářet pestřejší, interaktivní a nápadité tabulky. Některé z těchto funkcí jsou dostupné nyní pro beta testování, takže se můžeme těšit na jejich brzké začlenění do veřejné verze.

Nebuďte pozadu a začněte využívat tyto úžasné novinky v Excelu 365 ještě dnes! A pokud chcete prozkoumat více, určitě se podívejte na online kurz Excel pro experty, kde se naučíte využívat nejenom tyto nové funkce, ale i mnoho dalších tipů a triků pro excelentní práci s Excelem. Přeji vám hodně úspěchů při objevování nových možností Excelu 365! ??️???

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top