Jak vypadá Word 2013

Po minulém článku, v němž jsem představil několik zajímavých novinek v Excelu 2013, se nyní můžeme podívat na zoubek i Wordu. Základní změny stejné pro všechny aplikace jsem již dříve nakousl, tudíž se k nim nemusím vracet. Určitě vás zajímá, co přináší nová verze textového editoru a zda má konečně to, co vám chybělo.

Na první pohled Word 2013 vypadá elegantnější, i když rozmístění ikon a pásu karet se v základu nezměnilo. Přibyla jen jedna nová karta Design (Návrh), která podobně jako v PowerPointu dokáže změnit design celého dokumentu a použitých stylů během jednoho okamžiku. To ale není žádná novinka, protože to šlo i v předchozí verzi pomocí Motivů. Pohyb po dokumentu a práce s lupou je animován, takže přechody jsou plynulé.

Mezi hlavní novinky patří např.:

  1. Vylepšený navigační panel pro rychlé vyhledávání a pohyb po dokumentu přes nadpisy kapitol (pokud používáme pro nadpisy vestavěné styly Nadpis 1 atd.), ale základní fungování je velmi podobné dřívější verzi.
  2. Možnost snadno skrýt a rozbalit celou kapitolu od nadpisu k dalšímu nadpisu.
  3. Živý náhled pro umístění obrázků v textu (konec s pracným nastavováním obtékání textu).
 1. Vkládání online videí např. z YouTube nebo snadno před embed kód.
 2. Online prezentace souboru přes internetový prohlížeč, jako to již dříve nabízel PowerPoint.
 3. V režimu Čtení se text automaticky „přelévá“ dle velikosti plochy a lze v něm poklepáním měnit velikost vybraných objektů. To asi nejvíc využijeme pro tablety a mobilní zařízení.
 4. Možnost otevírání, úprav a převodu PDF dokumentu do Wordu. U komplikovanějších publikací s diagramy a zvláštním rozložením však nemusí být převod zcela dokonalý.
 5. Vylepšené zobrazení komentářů a při práci více uživatelů je možno na komentář odpovědět.
 6. Pro snazší umisťování objektů a jejich zarovnávání se ukazují automatická vodítka.

I vy si můžete zdarma vyzkoušet celý balík Microsoft Office 2013/365.

Stahovat můžete na této adrese.

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top