Formát času nad 24 hodin

V tabulkách pracujících s časovými údaji je někdy potřeba vypočítat dobu delší než 24 hodin. Pokud výsledek správně nenaformátujete, nedostanete se k požadované hodnotě, protože ve výchozím stavu Excel nekalkuluje s dobou převyšující 24 hodin. Stačí ale změnit vlastní formát buňky a správné číslo je na světě. Postup najdete níže. Pokud vám návod pomohl, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Více než 24 hodin

Na následujícím obrázku si demonstrujme hodnoty příchodu a odchodu pracovníka Jardy. V buňkách jsou dny a také příslušné časy. V tomto případě měl podle údajů chudák Jarda pracovní dobu 25 hodin. Nezjistíme, zda si zapomněl zapsat správný čas nebo v práci usnul. Chceme ale vypočítat přesnou dobu mezi oběma údaji.

Rozdíl hodin
Rozdíl hodin

Obyčejným rozdílem těchto buněk získáme počet dnů, tedy desetinné číslo. Formát času by nám ukázala místo 25 hodin pouze 1 hodinu, protože Excel neuvažuje u rozdílu času více než 24 hodin, což je délka jednoho dne. Proto změníme formát čísla na [h]:mm jak ukazuje další obrázek. Pravou myší klepneme do buňky E2, zvolíme Formát buněk > Číslo > Vlastní.

Formát 24 hodin
Formát 24 hodin

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top