První zprávy o Microsoft Office 16

Na internetu se objevily informace o připravované nové verzi kancelářského balíčku Microsoft Office, s číselným označením Office 16. Není zatím známé, kdy nová verze vyjde, lze předpokládat rok 2015/2016 (sada Office vychází zhruba každé 3 roky). Se zprávou přišel server theverge.com. Pojďte se podívat, jaké novinky jsou již nyní testovány ve verzi „Office Technical Preview“ spolu s novými Windows 10. Nejedná se o finální verzi.

„Tell me“ pomocník

První novinkou v desktopové verzi nových Office by měl být pomocník s nápovědou, který se v současné době objevuje v online verzi Microsoft Office. Anglické označení je „Tell me“ a můžeme ho přirovnat k animovanému pomocníkovi, který byl dostupný ve verzích 2003 a starších. Bude sloužit k prohledávání nápovědy aplikace a měl by být jednodušší než současná nápověda, v níž se uživatelé mohou snadno ztratit. Do hledacího políčka uživatel zadá, s čím by potřeboval pomoci, a pomocník najde relevantní nápovědu. Např: „Jak vložím obrázek?“. Nebude však reprezentován animovanou postavičkou, ale zatím jen malou značkou žárovky.

Office Tell me
Office Tell me (zdroj theverge.com)

Tmavý vzhled

Jednou z dalších změn by měl být tmavý vzhled, který ztmaví uživatelské rozhraní a může tak být pro mnohé uživatele čitelnější. Lidé si totiž stěžovali, že ve verzi 2013 se jim ikonky slévají, protože v bílém prostředí vypadá všechno stejně. Údajně byl požadavek na tmavý motiv jedním z nejžádanějších po vydání Office 2013. V další verzi by tedy měl být dostupný, avšak nebude výchozí. Uživatelé si ho budou moci nastavit v prostředí aplikace. Líbí se vám?

Další změny

Mezi připravované novinky dále patří:

  • Automatické otáčení obrázků do správné pozice podle informací z fotoaparátu (metadata o orientaci při focení).
  • Interval synchronizace stažení zpráv v Outlooku na 1, 3, 7 a 14 dní.

Změn zatím není známo mnoho. Předpokládejme, že nás ke koupi nového balíčku Microsoft přesvědčí ještě něčím zajímavějším. Co byste uvítali v nové verzy vy?

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top