Online překladač webu od Google

Stalo se vám, že jste se dostali na cizojazyčný web a nevěděli jste si rady s jeho překladem? Společnost Google přichází s online překladačem, který se řadí na špičku svého oboru.

Web je přeplněn stránkami v angličtině, němčině, španělštině a dalších světových i méně používaných jazycích. A naučit se je všechny je prakticky nadlidský úkol. Abyste se dozvěděli potřebné informace ze stránky v cizím jazyce, je nutné použít slovník nebo snadněji přímo internetový překladač. Zvláště při překladu z češtiny do cizích jazyků má většina problémy, ale i naopak. Je ale důležité i např. nabídnout návštěvníkům vašich stránek překlad českého textu do jejich jazyka, většina totiž česky pochopitelně neumí.

Společnost Google přišla s revolučním softwarem pro online překlad, jde o tzv. statistický strojový překlad. Nástroj porovnává slova s různými slovními spojeními v databázi a určí pravděpodobně nejlepší formulaci, která text vystihuje. Musím říci, že výsledky překladu mne velice překvapily. Tento překladač totiž docílí toho, že např. češtinu přeloží do angličtiny v přírozené podobě a přeložený text vypadá téměř jakoby ho přeložil rodilý mluvčí. Samozřejmě se nevyhneme mírným nesrovnalostem, ale hlavní kontext lze pochopit.

Hlavní výhodou kromě kvality překladu je zde i množství jazyků, které lze mezi sebou překládat. Google Translator tedy nabízí snadnou cestu jak přeložit stránky do většiny světových jazyků několika kliknutími. Navíc vám nabízí nástroj, jenž po přidání na vaši stránku umožní jednoduchý překlad přímo a nemusíte používat speciální stránku Googlu (viz níže).

Vyzkoušejte tedy překladač slov či webových stránek a přesvědčte se o jeho kvalitách sami.
translate.google.com

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top