Malé písmo komentářů

Stalo se vám, že se velikost písma komentářů ve Wordu najednou tak zmenšila, že byly komentáře nečitelné? Velikost písma se totiž záhadně změnila na 1 bod. Občas se toto stává, ale existuje možnost nápravy. Tento článek popisuje, jak správně nastavit velikost komentářů do čitelné podoby. Pokud vám návod pomohl, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.

Malé komentáře
Malé komentáře

Ať už používáte komentáře pro vlastní potřebu, nebo chcete umožnit vyjádřit se k dokumentu jiným uživatelům s pomocí nástroje Sledování změn, malé písmo v komentářích tuto funkci zcela znemožní, protože text uvnitř „bubliny“ s komentářem nebudete moci přečíst.

Postup opravy této chyby je popsán v následujících bodech spolu s obrázky nabídek:

  1. Na kartě Domů aktivujete podokno stylů (malá šipka v pravém dolní rohu skupiny Styly).
  2. V dolní části podokna stiskneme tlačítko Spravovat styly (ikona s tužkou).
  3. V seznamu stylů nastavíme zobrazení podle abecedy a snáze tak najdeme styl „Text bubliny“, v angličtině „Bubble text“.
  4. Tlačítkem Změnit se zobrazí okno pro úpravu vybraného stylu, v němž nastavíme větší velikost písma, např. 10 bodů.
  5. Volbu potvrdíme tlačítkem OK.

Po dokončení opravy velikosti písma ve stylu se všechny komentáře v bublinách v celém dokumentů zobrazí s novou velikostí a jsou čitelné.

Viditelné komentáře
Viditelné komentáře

3 Comments

  • Vážení, mám velký problém, se kterým si po letech práce na Wordu neumm poradit. Protože se mi horší zrak a ani optika mi už moc nepomáhá, potřebovala bych v dialogovém okně kontroly Pravopisu a gratmatiky zvětšit velikost písma. Poraďte jak na to, protože i pokud se zvětšením velikost písma u bubliny mi nepomohl. Jde to, nebo se jedná o systémovou záležitost, kterou nelze zaměnit? Děkuji moc předem za radu. J

    Reply

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top