Program TeamViewer je užitečný nástroj pro vzdálené připojení na počítač, umožňuje zobrazit vzdálenou plochu, přenášet soubory, podporuje přenos videa i zvuku, konference a celé sezení umožňuje i nahrát a uložit do videosouboru. Skvěle jej využijete pro online školení – webinář. Díky TeamVieweru můžete absolvovat online kurz bez opuštění svého domova. Software je navíc zdarma.  Tento článek by vám měl pomoci s jeho instalací a základním ovládáním.

Instalace a spuštění TeamVieweru

 1. Program si zdarma stáhněte na adrese www.teamviewer.com.

  Stažení programu

  Stažení programu

 2. Spusťte stažený soubor, objeví se instalace.
  Instalace programu

  Instalace programu

  Program si lze nainstalovat na více použití, ale je také možné jej pouze spustit krátkodobě bez instalace, v tomto kroku pokračujeme dále Pouze spustit a Accept-run.

 3. Poté se již program spustí a zobrazí se přístupové údaje pro vzdálené přípojení k vašemu počítači. Bude potřebat sdělit lektorovi ID a heslo k připojení. Tyto údaje slouží jen pro přístup skrze program TeamViewer, když je program spuštěný.

  Údaje pro připojení

  Údaje pro připojení

 4. Lektor se poté připojí na váš počítač, bude moci ukazovat postupy k výkladu, hovořit s vámi a posílat vám soubory.

  Přípojení na plochu

  Přípojení na plochu

Uživatel dále již nemusí nic nastavovat, protože se o vše postará lektor. Po skončení sezení se lektor odpojí a vy můžete program ukončit či odinstalovat. Budete-li jej chtít využívat častěji, bude snadnější nechat ho na počítači. Pro komunikaci je případně možné využívat i program Skype.

[emc2alert type=“info“ style=“normal“ position=“top“ visible=“visible“ closebtn=“0″ title=“Vyzkoušejte tento nástroj“ ]Objednejte si webinář a při individuálním školení nemusíte opouštět svůj obývací pokoj.[/emc2alert]

 

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *