Návod na TeamViewer

Program TeamViewer je užitečný nástroj pro vzdálené připojení na počítač, umožňuje zobrazit vzdálenou plochu, přenášet soubory, podporuje přenos videa i zvuku, konference a celé sezení umožňuje i nahrát a uložit do videosouboru. Skvěle jej využijete pro online školení – webinář. Díky TeamVieweru můžete absolvovat online kurz bez opuštění svého domova. Software je navíc zdarma.  Tento článek by vám měl pomoci s jeho instalací a základním ovládáním.

Instalace a spuštění TeamVieweru

  1. Program si zdarma stáhněte na adrese www.teamviewer.com.

   Stažení programu
   Stažení programu
 1. Spusťte stažený soubor, objeví se instalace.
  Instalace programu
  Instalace programu

  Program si lze nainstalovat na více použití, ale je také možné jej pouze spustit krátkodobě bez instalace, v tomto kroku pokračujeme dále Pouze spustit a Accept-run.

 2. Poté se již program spustí a zobrazí se přístupové údaje pro vzdálené přípojení k vašemu počítači. Bude potřebat sdělit lektorovi ID a heslo k připojení. Tyto údaje slouží jen pro přístup skrze program TeamViewer, když je program spuštěný.

  Údaje pro připojení
  Údaje pro připojení
 3. Lektor se poté připojí na váš počítač, bude moci ukazovat postupy k výkladu, hovořit s vámi a posílat vám soubory.

  Přípojení na plochu
  Přípojení na plochu

Uživatel dále již nemusí nic nastavovat, protože se o vše postará lektor. Po skončení sezení se lektor odpojí a vy můžete program ukončit či odinstalovat. Budete-li jej chtít využívat častěji, bude snadnější nechat ho na počítači. Pro komunikaci je případně možné využívat i program Skype.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top