Základní vývojový diagram

Vývojový diagram je jedním ze základních typů diagramů ve Visiu. Zjednodušeně lze říci, že slouží pro tvorbu nákresu procesu či směru vývoje od začátku až do konce. Díky Visiu lze do diagramu přidávat snadno nové obrazce, spojovat je a doplňovat popisky. Přečtěte si krok za krokem, jak na to. Pokud se chcete naučit využívat více nástrojů Visia, můžete využít možnost výuky. Staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, návod se jim může také hodit.

Vývojový diagram
Vývojový diagram

Založení vývojového diagramu

Pracujeme s verzí Visio Standard 2010.

V nabídce Soubor > Nový vybíráme typ diagramu. Nachází se v kategorii Vývojový diagram > Základní vývojový diagram.

Založení vývojového diagramu
Založení vývojového diagramu

Potvrdíme volbou vytvořit a Visio nás přenese do nového výkresu. V levé části aktivuje část se vzorníky – knihovna obrazců, které do diagramů vkládáme.

Vkládání obrazců do diagramu
Vkládání obrazců do diagramu

V seznamu obrazců lze nalézt symboly reprezentující počátek procesu, vstupní či výstupní objekty, rozhodovací uzel a mnoho dalších. Jejich přidávám do výkresu je přitom otázkou přetažení ze vzorníků. Další obrazce (k již vloženým) lze přidávat pomocí Automatického připojování. Stačí najet na okraj obrazce ve výkresu a objeví se šipka se základními obrazci nebo se na toto místo vloží označený obrazec ve vzorníku. Spojnice se mezi obrazci vytvářejí automaticky. Pokud Automatické připojování nefunguje, zkontrolujte, zda jej máte aktivní. Zapíná se na kartě Zobrazení > Automatické připojování.

Uložení diagramu

Celý výkres ukládáme přes volbu Soubor > Uložit jako.

Koncovka výkresu by měla být .vsd, u verze 2013 se jedná o koncovku  .vsdx.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to Top