První videonávod na přání je pro Jakuba, který rešil problém s čísly v buňkách, která obsahovala mezery, závorky a další informace. Podívejte se v tomto návodu na finální řešení pomocí funkcí a odebrání mezer. Výsledkem jsou pouze čísla, která lze sčítat nebo z nich vytvořit graf. Pokud vám návod pomohl, staňte se fanoušky na Facebooku a doporučte tyto stránky vašim známým, může se jim také hodit.Finální tabulku z videa si můžete stáhnout ZDE.

Chcete videonávod na přání? Napište komentář, dejte vědět na Facebooku.

7 thoughts on “25. Videonávod na přání – převod čísel s mezerami”

 1. Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat zda je možné rozdělit v jedné buňce Jméno a Příjmení které jsou spojeny bez mezery v jedné buňce (výstup ze SAPU). Na každém řádku je Jméno a Příjmení o jiném počtu znaků. Daly by se nějak použít tyto funkce? Myslím tím funkce „HLEDAT“ kde do argumentu „CO“ by se zadal nějaký znak pro obecně velká písmena?

  1. Dobrý den, to je zajímavý příklad. Bude to chtít tuto poměrně komplikovanou funkci, ale funguje to. Předpokládám, že máte českou verzi, v anglické se funkce jmenují jinak.
   1) mějme celé jméno v buňce A1
   2) do buňky B1 dáte tento vzorec, ale musíte ho potvrdit trojhmatem CTRL+SHIFT+ENTER: =ZLEVA(A1;SMALL(NAJÍT(ZNAK(ŘÁDEK(NEPŘÍMÝ.ODKAZ("65:90")));A1&"ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ");2)-1)
   3) do buňky C1 dáte tento vzorec, potvrzený klasicky přes ENTER: =NAHRADIT(A1;1;DÉLKA(B1);"")
   4) oba vzorce klasicky zkopírujeme dolů na všechna jména

   1. Dobrý den,
    ještě bych měl dotaz na popis té funkce a tech vnořených funkcí, bylo by možné je popsat, pokud to tedy není pracovní tajemství.

   2. Jednotlivé funkce lze procházet tím, že v buňce se vzorcem otevřete průvodce funkcí (Vzorce > fx Vložit funkci) a poté jednotlivým klikáním v řádku vzorců na názvy funkcí ve vzorci se zobrazí jejich popis. Také můžete postupně procházet jednotlivými kroky výpočtu přes kartu Vzorce > Vyhodnocení vzorce.

   3. Jde mi o případ kdy jméno a příjmení začíná na stejné písmeno, nebo v případě že jedno začíná na písmeno s háčkem (Č,Š,Ř,Ž),tak to cílený efekt neudělá.
    Pokud to správně chápu tak nepřímý odkaz odkazuje na symboly v sadě stejné jako jsou ve Wordu? Kde tedy velká písmena s háčky nejsou proto v těchto případech funkce nefunguje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *