How to turn off first capital

Are you upset when eg. Outlook or Word writes the first letter uppercase at a place where you just do not want to? Programs are set so that once you press Enter, it will create a new paragraph and that shall be considered logical that the beginning of the paragraph or sentence should be capitalized. Or when addressing the email / letter it will do the second row with the Enter key, and thus we are again at the same issue. Another line, although it is not entirely new sentence, makes the first capital letter and we will then have to rewrite it. Instructions on how to turn off automatic capitalization, is in this article below.

In Word 2010, you must go to File > Options. Here, as shown click on the tab Proofing, then click AutoCorrect Options, and in the next window, uncheck Capitalize first letter of sentences.

This disables writing it globally for the entire application, so that in places where large letter should be, you have to manually write. So we have two options: either the capitalization completely shut down or badly written manually override the uppercase to lowercase.

If this guide has helped you, become a fan on Facebook and recommend this site to your friends, it can be useful for them too.

13 Comments

 • Nemusí se nic nastavovat, vypínat. Pokud nám automatické opravy automaticky po dopsání slova opraví malé písmenko na velké, běžně používaná kombinace kláves ctrl-z vrátí poslední akci zpět a písmenko se opět zmenší. Tohle ostatně funguje u jakýchkoliv automatických oprav.

  Reply
  • No, když vypisuji padesátou buňku tabulky, a pokaždé musím vracet velké počáteční písmeno pomocí CTRL+Z na malé, tak mě to fakt nebaví. Nyní jsem si to předělal podle návodu a je to SUPER! 🙂
   Zdravím všechny, Jaroslav

   Reply
 • Pořád nevím, jak vypnout první velké písmeno v Outlooku! Ve Wordu 2010 mám automatickou opravu na velká první písmena na začátku vět vypnutu, ale při psaní e-mailové zprávy se mi to trvale vypnout nedaří! Dost mě to otravuje, abych každý řádek po stisknutí klávesy Enter zpátky opravovala na malé písmeno. Prosím o radu. Děkuji.

  Reply
  • Dobrý den,
   nejprve půjdete přes příkaz: Soubor > Možnosti.
   Dále vlevo v menu Pošta > vpravo volba nahoře Možnosti editoru.
   Nakonec Kontrola pravopisu a mluvnice > Možnosti automatických oprav.
   Přidal jsem do článku i obrázek viz. výše.

   Reply
 • Nefunguje to. Po vypnutí a opětovném zapnutí Outlooku jsou opět všechny automatické opravy v původním stavu nastavení :-(.

  Reply
  • Dobry den,
   chyba muze byt ve spatne verzi (neaktualizovane) Outlooku nebo spatny postup opravy. Pokud chcete, vyuzijte placenou sluzbu, kdy se k Vam pripojim a uvidim, co je za problem.

   Reply
 • Super, děkuji, jen doplním, že je potřeba odškrtat těch checkboxů víc než jen ty na obrázku, odškrtal jsem všechny kromě prvního a posledního (capslock) a funguje perfektně i po restartu applikace.

  Reply
  • Existuje ještě jedna možnost a to použití konce řádku místo konce odstavce. Například v dopise/emailu za oslovením použijte Shift-Enter místo Enter (můžete samozřejmě vícekrát) a další text na novém řádku bude nadále považován za jednu větu.

   Reply

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top