25. Videotutorial – convert numbers with spaces

This is a video on demand for Jakub, who searched for a solution of the problem with numbers in cells that contained spaces, brackets and more. Look in the manual for a final solution using functions and removing spaces. The results are only numbers that can be used to create simple chart. If this guide has helped you, become a fan on Facebook and recommend this site to your friends, it can be useful for them too.

Please note that this tutorial is presented in czech language.

Source file can be downloaded here.

 

Similar posts about this topic

7 Comments

 • Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat zda je možné rozdělit v jedné buňce Jméno a Příjmení které jsou spojeny bez mezery v jedné buňce (výstup ze SAPU). Na každém řádku je Jméno a Příjmení o jiném počtu znaků. Daly by se nějak použít tyto funkce? Myslím tím funkce “HLEDAT” kde do argumentu “CO” by se zadal nějaký znak pro obecně velká písmena?

  Reply
  • Dobrý den, to je zajímavý příklad. Bude to chtít tuto poměrně komplikovanou funkci, ale funguje to. Předpokládám, že máte českou verzi, v anglické se funkce jmenují jinak.
   1) mějme celé jméno v buňce A1
   2) do buňky B1 dáte tento vzorec, ale musíte ho potvrdit trojhmatem CTRL+SHIFT+ENTER: =ZLEVA(A1;SMALL(NAJÍT(ZNAK(ŘÁDEK(NEPŘÍMÝ.ODKAZ("65:90")));A1&"ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ");2)-1)
   3) do buňky C1 dáte tento vzorec, potvrzený klasicky přes ENTER: =NAHRADIT(A1;1;DÉLKA(B1);"")
   4) oba vzorce klasicky zkopírujeme dolů na všechna jména

   Reply
   • Dobrý den,
    ještě bych měl dotaz na popis té funkce a tech vnořených funkcí, bylo by možné je popsat, pokud to tedy není pracovní tajemství.

   • Jednotlivé funkce lze procházet tím, že v buňce se vzorcem otevřete průvodce funkcí (Vzorce > fx Vložit funkci) a poté jednotlivým klikáním v řádku vzorců na názvy funkcí ve vzorci se zobrazí jejich popis. Také můžete postupně procházet jednotlivými kroky výpočtu přes kartu Vzorce > Vyhodnocení vzorce.

   • Jde mi o případ kdy jméno a příjmení začíná na stejné písmeno, nebo v případě že jedno začíná na písmeno s háčkem (Č,Š,Ř,Ž),tak to cílený efekt neudělá.
    Pokud to správně chápu tak nepřímý odkaz odkazuje na symboly v sadě stejné jako jsou ve Wordu? Kde tedy velká písmena s háčky nejsou proto v těchto případech funkce nefunguje.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Scroll to Top